כתבו עלינו ב ויקיפדיה

שיעורים לדוגמה

נפלאות הבריאה

נפלאות הבריאה דיני ברכות הראיה על ימים, נהרות, מדבריות, הרים ושאר איתני הטבע א. ברכת הימים והנהרות –

קרא עוד »

  עולמות – מאגר שיעורים ותוכניות לימוד בעיון בהלכה ובמחשבה

באתר 'עולמות' מאגר של מאות שיעורים בסוגיות הלכתיות, בירורי מנהגים, פרשיות השבוע ונושאים במחשבת ישראל.

שיעורים אלו מיועדים ללומד עצמאי, למסירת שיעורים ושיחות וללימוד קבוצתי מתוך דפי המקורות.

  • מאגר זה הינו:
    כר נרחב למגוון תוכניות המתאימות לכל סוגי ורמות הלימוד, לפי עניינים מפרשיות השבוע ומועדי השנה ובנושאים שונים.
  • מעניק אמצעים נוחים בידי הלומדים, להתענג בהנאה צרופה מטעמו המתוק של הלימוד בעיון.
  • נותן כלים למסירת שיעור עיוני, גם למי שאין עיתותיו בידו להכין שיעור בכוחות עצמו.

מערכי שיעורי העיון נועדו להרחיב את האופקים בנושאים שונים, להאהיב את לימוד התורה בעיון, להציג את היופי הלמדני הנותן טעם "מתוק" בלימוד התורה, ולהראות את רעננות התורה הקדושה ומשפטיה, בתוך הווית החיים היום יומית.
מלבד תוכנית שיעורי הלכה, באתר ישנם גם שיעורים ותוכניות לימוד פרשיות השבוע עם מפרשי התורה, הרמב"ן והאור החיים הקדוש ניתן להוריד את השיעורים מהאתר במהדורתם המקוונת, ואף לקבל חוברות של דפי המקורות למסירתם ברבים ללא תשלום בהזמנה במייל עולמות.
כמו כן, מידע נוסף בענייני השיעורים, נמצא בתגובות המצורפות לשיעורים המופיעים באתר, ואף ניתן ליצור קשר במייל או בטלפון, על מנת לקבל מידע או סיוע, בגיבוש תוכניות לימוד.

מדי חודש, עשרות אלפי לומדים ומגידי שיעורים בכל רחבי העולם נעזרים בתוכניות 'עולמות', ובמאות מקומות בכל רחבי העולם, נמסרים בקביעות מדי שבוע, שיעורים על פי התוכנית.

עולמות – עבר הווה עתיד

לאחר חג הפסח תשס"ח, יצאה לדרך תכנית הלימוד עולמות, ביוזמתו של צבי רייזמן, איש עסקים בלוס אנג'לס, ומחבר ספרי 'רץ כצבי', המוסר בקביעות שיעורי תורה למדניים ברבים, ולאור נסיונו הרב בהרבצת תורה בעיון בקרב ציבור העושה לפרנסתו, אך מעוניין לשמור על רמת לימוד עיונית גבוהה.
את התוכנית מוציא אל הפועל, הרב יעקב יהודה זילברליכט, ועימו צוות ת"ח העורכים מידי שבוע שיעור בסוגיא בנושא הלכתי, הקשור לפרשת השבוע או לאחד מענייני דיומא.

כל שיעור מורכב מדפי מקורות המצולמים בצורתם ונותנים ללומדים תמונה כללית של הסוגיא, ובד בבד מאפשרים לרדת לפרטים, ולדון בזוויות השונות של הסוגיא, ובשאלות רבות המסתעפות ממנה.

לדפי המקורות מצורפים דפי הכנה למסירת השיעור, המגישים לפני הלומד/מגיד השיעור תקציר של המקורות המובאים בשיעור זה כפי שסודרו, אך בהחלט משאירים כר נרחב ליצירה פוריה של מוסר השיעור, למצוא בכוחות עצמו מקורות נוספים להעשיר ולהרחיב את הנושא הנלמד בשיעור.

השילוב בין דפי המקורות ודפי ההכנה, מהווה בסיס יציב ונוח ללימוד ומסירת שיעור תוסס בעיון, שיעור מעמיק במפרשי הפרשה, או שיעור מקיף בברור מנהג או הלכה.

עד עתה יצאו לאור מאות שיעורים בסוגיות ובנושאים שונים, המוצגים כאן באתר. באתר ניתנת אפשרות לחפש שיעורים לפי נושאים, ולפי פרשיות השבוע ומועדי השנה.

לברורים והזמנות